Darmowa dostawa od 199,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

7 kreatywnych sposobów na przechowywanie książek

2024-02-16

7 najlepszych sposobów na przechowywanie książek

Teraz możemy śmiało przejść do tej przyjemniejszej, kreatywnej części. Wybierz sposób, który najbardziej będzie współgrał ze stylem Twojego mieszkania i sprawi, że Twoje książki staną się wyjątkową ozdobą!

1. Elegancka klasyka

Regał do zabudowy jest ponadczasowym rozwiązaniem. I zawsze działa cuda pod względem funkcjonalnym i stylistycznym. Utrzymany w ciemnym tonie, np. głębokim mahoniowym odcieniu doda elegancji i świetnie sprawdzi się w gabinecie. Możesz na nim ustawić książki z ozdobnymi, złotymi elementami. Jak np. encyklopedie czy kolekcjonerskie wydanie klasycznych tytułów.

2. Podkręć charakter sypialni — kilka pomysłów

Jeśli lubisz czytać przed snem, to dlaczego nie mieć ulubionych tytułów pod ręką. Możesz w tym celu wykorzystać klasyczny słupek. A możesz również skorzystać z jednego z pomysłów typu DIY i zrobić półkę np. z palet. Ozdób wiszące półki, komód i witryn w sypialni przy użyciu eleganckich okładek i grzbietów książek. To z pewnością poprawi ich wygląd. Należy jednak pamiętać o umiarze, aby uniknąć zbyt dużej liczby książek w pomieszczeniu. Nadmiar literatury może stworzyć chaos i nieporządek, co utrudni skupienie się, spoczynek czy zasypianie.

Możesz sięgnąć po zwykły regał na książki, tylko po co? Istnieje tyle unikalnych pomysłów na przechowywanie książek! Pomyśl o ich kolorowych grzbietach, to ozdoba sama w sobie. Warto ją wyeksponować w oryginalny sposób!

3. Geometryczny regał na książki Home

Ten samodzielny regał ma unikalną konstrukcję, z różnymi przegródkami. Można go ustawić w przynajmniej 5 różnych kombinacjach. Narożny, symetryczny i w 3 asymetrycznych kombinacjach. Wszystko zależy od inspiracji. Wynik? Wizualnie wciągające doświadczenie, które przyciąga wzrok. Możesz ustawić cześć książek okładką do przodu, a inne grzbietem. Masz mnóstwo możliwości i wszystko zależy wyłącznie od Twojego pomysłu na kompozycję. Tego typu meble są superfunkcjonalne, bo możesz je postawić praktycznie w każdym miejscu, w którym chcesz przechowywać książki. Uruchomi wodze fantazji i stworzyć kompozycję z kilku sztuk. Asymetria zawsze będzie kusząca dla oka, więc masz 100% gwarancji, że zwróci uwagę każdego gościa.

Regał na książki Home: https://strado.pl/product-pol-25666-Regal-na-ksiazki-Home.html?query_id=1

Możesz tworzyć dekoracje ze swoich książek nie tylko w estetycznym, ale też bardzo pomysłowym stylu. Takie wielofunkcyjne meble są inwestycją na lata, a biblioteczka może zmieniać swój kształt za każdym razem, kiedy robisz rearanżację mieszkania.

4. Kilka nietypowych sposobów

A może by tak zrobić z książek ozdobę samą w sobie? Możesz wybrać kilka najładniejszych egzemplarzy i powiesić ja pojedynczo na skórzanych pasach na ścianie. Dobrym pomysłem na ułożenie książek w mieszkaniu, może być wykorzystanie nieoczywistych staroci po dziadkach albo zakupionych na pchlim targu, np. przerobiony wózek barowy czy drabina.

5. Mono - przechowywanie książek pod kolor

Jeśli lubisz stylizacje w wersji mono, to w jednym pomieszczeniu możesz umieścić tytuły wyłącznie w czarnych okładkach np. na białym lub drewnianym regale. Zaletą tej monochromatycznej kombinacji jest to, że jest bardziej przejrzysta i może płynniej uzupełniać kolory w przestrzeni.

Kilka sposobów na przechowywanie książek w pokoju dla dzieci

6. Niskie półki

Urocze, nisko powieszone półki są proste, ale skuteczne. Klasyczne poziome listwy z łatwością pomieszczą książki z obrazkami tak, aby były okładką z frontu. Domowa biblioteczka będzie łatwo dostępna dla najmłodszych i będą mogli wybrać swoją ulubioną książeczkę.

7. Wiklinowe kosze

Jeśli Twoje dziecko ma bogatą kolekcję kolorowych książeczek, to, zamiast regału na książki możesz użyć jutowych koszy. Zwłaszcza kiedy chcesz utrzymać spójny styl kolorystyczny w dekoracjach. Możesz je powiesić na ścianie jak półki, wtedy żadne dodatkowe meble nie będą potrzebne, a rodzina z pewnością doceni Twoją kreatywność.

Polecane

Regał na książki Home

Regał na książki Home

99,99 zł brutto/1szt.
pixel