Darmowa dostawa od 199,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ekologiczny dom i ogród zero waste - żyj w zgodzie z naturą!

2024-05-20

Produkty zero waste w Twoim domu

Gotowanie w ekologicznym duchu

Wszyscy mówią o tym, żeby zrezygnować z jednorazowych foliówek na zakupy. A co z pieczeniem i gotowaniem? Chyba nie ma osoby, która by nie miała w domu folii do żywności czy papieru do pieczenia. A to też generuje dodatkową porcję odpadów i śmieci. Rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska jest mata teflonowa do pieczenia. Mata jest w 100% nieprzywierająca, więc nie musimy jej niczym natłuszczać. Świetnie sprawdzi się jako alternatywa dla klasycznego papieru do pieczenia. To jeden z produktów wielokrotnego użytku. Przed pierwszym użyciem trzeba ją umyć, osuszyć oraz naoliwić delikatnie z obu stron olejem. Łatwa w czyszczeniu i wygodna w użytkowaniu. Później nie trzeba jej niczym natłuszczać, więc nie dość, że zero waste to jeszcze fit! Must have w domu.

Zakupy zero waste

Wracając do nieszczęsnych jednorazówek, to są takie produkty, które ciężko wrzucić luzem do torby np. surowe mięso. Materiałowe torebki na żywność też nie zdadzą egzaminu, więc z pomocą przychodzą klasyczne pojemniki na żywność. Tak, to te same, w których nosisz lunch do pracy. Wystarczy, że wrzucisz jeden do wielorazowej torby na zakupy. Kolejny krok w kierunku ograniczenia plastikowych śmieci i ochrony środowiska — zrobiony!

Kolejnym produktem w stylu zero waste w Twoim domu będzie wielorazowa torba izolacyjna. I to nie ta z plastiku, tylko ekologiczna i materiałowa. Super na lato, kiedy wysokie temperatury przyspieszają psucie się produktów. I genialna na piknik w ogrodzie czy parku.

Ekologiczne zapachy w Twoim domu

Na rynku jest wiele zapachowych produktów do domu i często sięgamy po olejki w ozdobnych buteleczkach z patyczkami. Jednak po wyczerpaniu trafiają one do śmieci, a ilość odpadów rośnie. Sięgnij po wielorazowe produkty jak, kominek zapachowy. Kominek jest doskonałym rozwiązaniem zero waste przyjaznym dla środowiska. Potrzebujesz jedynie świeczki i olejków, które z powodzeniem możesz zrobić na własną rękę. Tym samym zminimalizujesz ilość kupowanych produktów i plastikowych śmieci. 

Stwórz ekologiczny ogród zero waste

Stworzenie ekologicznego ogrodu zero waste to nie tylko sposób na życie w zgodzie z naturą. To przede wszystkim sposób na cieszenie się pięknymi roślinami i pysznymi, zdrowymi plonami bez generowania zbędnych odpadów i śmieci. Takie ekologiczne zioła i warzywa smakują najlepiej. I są przyjazne dla środowiska. W swoim ogrodzie możesz posadzić też kwiaty, które nie tylko ozdobią dom, ale nadadzą się do produkcji ekologicznych olejków zapachowych.

Zasady ekologicznego ogrodu

Wykorzystaj kompost zero waste. Kompostowanie to świetny sposób na recykling odpadów organicznych w ogrodzie. Możesz wykorzystać resztki żywności jak obierki z warzyw i owoców, fusy z kawy i herbaty. Gotowy kompost możesz użyć jako naturalny nawóz dla swoich roślin, co poprawi jakość gleby i ograniczy potrzebę stosowania sztucznych nawozów. Możesz stosować też do roślin w domu.

Siej kwiaty i zioła w ogrodzie. Kwiaty i zioła nie tylko pięknie wyglądają, ale są istotne w ekosystemie środowiska. Pszczoły i inne owady zapylające uwielbiają kwiaty, co jest ważne dla zapylania roślin uprawnych w ogrodach i sadach. Zioła możesz wykorzystać do gotowania, naparów i naturalnych środków ochrony roślin w domu i ogrodzie.

Ekologiczne uprawy w ogrodzie. Wybieraj lokalne i sezonowe rośliny, które są dostosowane do panujących warunków klimatycznych. Stosując naturalne metody ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami, ograniczysz ilość odpadów i zużytych plastikowych opakowań. I robisz kolejny kroku w kierunku ekologicznego życia.

Ekologiczne oświetlenie w ogrodzie — rozświetl swój ogród w zgodzie z naturą

Wybierając oświetlenie do ogrodu, zadbaj o to, aby korzystało z ekologicznych źródeł energii. Ekologiczne lampki solarne to rozwiązanie przyjazne nie tylko dla środowiska, ale również dla portfela. Sprawdzą się też na taras i balkon w Twoim domu! Te lampy czerpią energię ze słońca, co czyni je całkowicie bezemisyjnymi. Wyposażone są w panel słoneczny, który magazynuje energię w ciągu dnia, a następnie wykorzystuje ją do zasilania lampy po zmroku. Niezbędne do życia zero waste w Twoim domu i ogrodzie.

Razem możemy zrobić różnicę!

Życie w zgodzie z naturą i dbanie o środowisko naturalne to wyzwanie, które wymaga zaangażowania nas wszystkich. Nawet małe zmiany w codziennym życiu mogą mieć duże znaczenie dla planety. Wybierając rozwiązania zero waste w domu i ogrodzie, możemy ograniczyć nasz wpływ na środowisko i przyczynić się do ochrony przyrody.

Polecane

pixel