Darmowa dostawa od 199,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak spakować się na podróż samolotem?

2024-02-23

Jak dobrze spakować się na podróż samolotem?

Praktycznie przed każdym lotem wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zmieścić się w przydzielonym limicie bagażu. Zwłaszcza kiedy decydujemy się jedynie na bagaż podręczny. Mając do dyspozycji jedynie małą torbę lub plecak, istnieje ryzyko, że nie uda Ci się zabrać wszystkich potrzebnych rzeczy na wakacje. To minus latania samolotem. Jak sprytnie spakować na wyjazd torbę podręczną? Przede wszystkim warto z umiejętnością wykorzystać dostępną przestrzeń. Nie zawsze konieczne jest sięganie po większy model. Czasem wystarczy pomysłowe zagospodarowanie dostępnego miejsca.

Jak spakować się w bagaż podręczny?

Wybierz dedykowaną torbę lub plecak

Na rynku dostępne są torby i plecaki, które dedykowane są jako tzw. kabinówki. To znaczy, że ich rozmiar odpasowany jest tak, aby spełniać normy najpopularniejszych tanich linii Ryanair i Wizz Air. Nasz wybór padł na te z wakacyjnym, kolorowym motywem.

Plecak: https://strado.pl/product-pol-25616-Plecak-podrozny-torba-do-samolotu-motyw-Liscie.html?query_id=3

Torba: https://strado.pl/product-pol-25615-Torba-podrozna-torba-do-samolotu-Orange-Flow-Liscie.html?query_id=3

Poza tym, że doskonale się prezentują, to dodatkowo są dobrze przemyślane i pakowne. Torba to prawdziwe magiczne pudełko. Ma mnóstwo miejsca. Pomimo swoich kompaktowych wymiarów, ma aż 20 litrów! Możesz spakować wszystko, czego potrzebujesz na krótki i nieco dłuższy wyjazd samolotem, bez martwienia się o opłaty za dodatkowy bagaż. Zarówno plecak, jak i torba mają możliwość ładowania telefonu czy powerbanku dzięki wbudowanemu kablowi USB. Możesz też zamontować go na walizce, co ułatwi transport w trakcie wyjazdu.

Jak spakować walizkę w podróż samolotem?

Jeśli plecak podręczny to jednak za mało przestrzeni Twoje rzeczy to mamy jeszcze inną opcję. Podróżując samolotem, możesz zabrać na wyjazd bagaż rejestrowany. Poniżej najlepsze wskazówki jak sprawnie spakować walizkę.

Zrób listę rzeczy do spakowania

Bieganie po domu i wrzucanie do walizki wszystkich potencjalnie przydatnych rzeczy na wakacje, nie jest dobrym rozwiązaniem. Spisz sobie wszystko, co będzie Ci potrzebne na wyjazd. Od najbardziej niezbędnych rzeczy po te, które są mniej potrzebne jak np. kolejne buty. W taki sposób będziesz wiedzieć, ile masz jeszcze miejsca na dodatkowe rzeczy. Plus nie zapomnisz nic z tych najważniejszych.

Spakuj kosmetyki do bagażu podręcznego

To nie sztuka spakować na wakacje całą butelkę żelu do mycia, a potem z nią wrócić. Tego typu rzeczy ważą najwięcej i zajmują dużo miejsca. Kup przed lotem wielorazowe pojemniki na kosmetyki 100 ml lub mini wersje do zabrania w podróż. Plusy? Bagaż podręczny jest bezpłatny i masz pod ręką wszystko, żeby odświeżyć się w trakcie lotu. Dodatkowo zwalniasz sporo miejsca w bagażu rejestrowanym, a na wakacjach jak skończą Ci się kosmetyki — możesz testować te lokalne. To zawsze jakaś nowość i często sporo tańsza niż w Polsce. Win, win! A jeśli jakiś kosmetyk wyjątkowo przypadnie Ci do gustu, możesz zapakować go do plecaka przed lotem powrotnym. I mieć fajną pamiątkę na zimę!

Roluj ubrania przed włożeniem do walizki

Lista już gotowa więc możesz przygotować rzeczy na wakacje lub podróż służbową. Ubrania wyprasuj i delikatnie zroluj. Nie pogniotą się, w podroży i zajmą dużo mniej miejsca.

Korzystaj z pokrowców i organizerów do walizki

Niezależnie czy jedziesz na wakacje, czy do pracy — pokrowce i organizery to Twój must have. Najlepiej zdecydować się na cały komplet jak ten:

Pokrowce i organizery 6 szt.: https://strado.pl/product-pol-25490-Podrozny-zestaw-do-przechowywania-ubran-siatki-na-pranie-6szt-Szary.html?query_id=3

Taki zestaw organizerów pozwoli Ci pięknie pogrupować wszystkie rzeczy w walizce. Nie musisz już przekopywać wszystkich ubrań i kosmetyków, żeby znaleźć ostatnią czystą parę skarpetek, kiedy kończą się wakacje. Wystarczy przeznaczyć po jednym na: buty, kosmetyki, ubrania, koszule i rzeczy do prania. Jeśli potrzebujesz konkretnej rzeczy, wyciągasz jeden pokrowiec, w którym od razu znajdziesz niezbędną rzecz.

Takie pogrupowanie rzeczy w walizce dodatkowo chroni Twoje ubrania przed rozlaniem się szamponu lub innego kosmetyku w trakcie podróży samolotem.

Pakuj rzeczy i ubrania od największych do najmniejszych

Jak powinno się układać rzeczy w walizce? Organizuj je według wielkości, zaczynając od większych przedmiotów i kończąc na drobiazgach. Dzięki takiemu podejściu skutecznie wykorzystasz dostępną przestrzeń w bagażu. Ponadto umieszczaj najcięższe rzeczy na dnie, aby uniknąć uciskania delikatniejszych przedmiotów.

Kup wagę podróżną do zważenia walizki przed lotem samolotem

Waga bagażowa może Ci się przydać przy pakowaniu się przed wylotem na wakacje i powrotem do domu. Będziesz mieć kontrolę nad wagą bagażu i nie przekroczysz limitu na lotnisku. Unikniesz dodatkowej atrakcji przed lotem, w postaci przepakowywania walizki na lotnisku.

Polecane

pixel