Darmowa dostawa od 199,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Organizacja i porządek w kuchni

2023-11-20

Organizacja i porządek w kuchni, a akcesoria kuchenne

Krok pierwszy: Planowanie przestrzeni

Zanim kupisz odpowiednie produkty, zastanów się nad organizacją swojej przestrzeni w kuchni. Dobrym pomysłem jest podzielenie jej na 4 strefy: 

  • przechowywania żywności,
  • przygotowania posiłków,
  • gotowania,
  • porządkowa.

Zwykle obszar do przechowywania jedzenia sąsiaduje ze strefą przygotowywania dań, co oszczędza cenny czas. Organizując żywność w miejscu, gdzie gotujesz, ułatwiasz sobie dostęp do potrzebnych produktów. Tu też warto trzymać akcesoria niezbędne do gotowania. Możesz je segregować, w czym pomoże Ci np. wkład do szuflad. To pozwoli Ci łatwiej zachować porządek w kuchni. Podział na strefy zdecydowanie zwiększa wygodę podczas gotowania, szczególnie gdy przygotowujesz posiłki dla rodziny.

Przed zakupem akcesoriów zastanów się nad układem i organizacją kuchennych szafek i szuflad.

Wkład do szuflad, stojak na przyprawy i półka ścienna są świetnym rozwiązaniem. Dodatkowo wielopoziomowy wkład do szuflad pomoże Ci zaoszczędzić sporo miejsca na sztućce.

Organizer: https://strado.pl/product-pol-24871-Organizer-wklad-do-szuflady-na-noze-kuchenne-39x14-5x7-5-cm-Szary.html

Dzięki nim unikniemy bałaganu, a każda łyżka czy nóż, będą miały swoje stałe miejsce. To nie jedyne produkty, w które warto się zaopatrzyć.

Krok drugi: Organizacja

Teraz możesz przeprowadzać kuchenne rewolucje i zastanowić się, co sprawdzą się w Twoim przypadku. To pozwoli utrzymać Ci porządek w kuchni, beza zagracania jej.

Akcesoria kuchenne — blaty

Najważniejsza zasada: wszystko ma swoje miejsce. i miejscem tym nie powinny być blaty kuchenne. Zamiast tego staraj się trzymać tu tylko kilka niezbędnych przedmiotów. Nie ma łatwiejszego sposobu, na zagracenie kuchni niż ciągłe ustawianie na blatach przypadkowych przedmiotów. Tu łyżka, tam pojemniki i po 30 sekundach stoisz pośrodku kuchennego chaosu. Odpowiednie akcesoria nie tylko zorganizują Ci przestrzeń, ale także ułatwią pracę. Tutaj prawdziwą rewelacją są składane suszarki na naczynia. Taką suszarkę można rozłożyć w kilka sekund. A gdy już wyschnie, złożyć i schować z powrotem do szafki. Jest lekka i silikonowa, więc można ją zabrać również na kemping. Dwa w jednym, to lubimy!

Składana suszarka na naczynia: https://strado.pl/product-pol-24402-Suszarka-silikonowa-do-naczyn-skladana-ociekacz.html

Kolejnym fajnym gadżetem jest półka ścienna z uchwytem na ręcznik kuchenny. Możesz na niej trzymać pojemniki na przyprawy lub inne akcesoria. Dzięki temu na blacie zostawisz sobie miejsce na ozdobne deski do krojenia i przestrzeń do gotowania.

Nie kładź brudnych naczyń na blacie. To tworzy niepotrzebny bałagan! Chwyć kawałek papierowego ręcznika lub małe naczynie, na którym odłożysz łyżkę do mieszania zupy. Świetną opcją jest również podpórka "łyżka", która zapobiegnie plamom.

Akcesoria kuchenne — szafki

Przepełnione szafki to koszmar spędzający sen z powiek każdego, kto lubi porządek. Trzy napoczęte saszetki bazylii, orzechy, które pół roku temu powinny wylądować w śmietniku. Koszmar! Przejrzyj swoje szafki i trzymaj tylko to, czego naprawdę używasz w najbardziej dostępnych szafkach. W ten sposób znalezienie tego, czego potrzebujesz – i odłożenie tego z powrotem – będzie płynniejszym procesem. I nie będzie potrzeby wciągania wszystkich naczyń, żeby znaleźć jeden garnek. Wstaw do swoich szafek:

  • pojemnik na przyprawy,
  • stojak na talerze i pokrywki,
  • pojemniki na suchą żywność,
  • kuchenne organizery.

Jeśli chcesz pójść jeszcze dalej, to użyj zgrzewarki próżniowej. To świetny sposób na przedłużenie świeżości produktów w Twojej kuchni. Urządzenie wytwarza podciśnienie, które zasysa powietrze i za pomocą folii zamyka produkt próżniowo. Dzięki temu jest dłużej świeży i nie rozwijają się w nim bakterie.

Więcej produktów dla Twoich szafek i nie tylko znajdziesz tutaj: https://strado.pl/pol_m_Dom-i-ogrod_Akcesoria-kuchenne-1087.html

Akcesoria kuchenne — wnętrze drzwi szafek 

To miejsce w kuchni, które zwykle pozostaje puste. Możesz wykorzystać je do umieszczenia pojemników lub haczyków, co sprawi, że akcesoria będą łatwiej dostępne. Pamiętaj jednak, aby upewnić się, że zawiasy wytrzymają dodatkowe obciążenie. Lepiej wybieraj lekkie przedmioty do zawieszenia na drzwiach. Wykorzystanie pionowej powierzchni wnętrza szafek pozwoli ci zyskać trochę miejsca na półkach lub blacie. Jednocześnie pomieścisz wszystkie niezbędne artykuły, bez potrzeby zmiany układu kuchni.

Powyższe wskazówki to moje ulubione. Pomagają mi nie tylko na wzorową organizację, ale również zyskanie przestrzeni w kuchni tam, gdzie jej wcześniej nie było. Jeśli masz swoje ulubione patenty na kuchenne rewolucje — daj znać w komentarzu!

Polecane

Zgrzewarka Prózniowa XBL QH-02

Zgrzewarka Prózniowa XBL QH-02

179,99 zł brutto/1szt.
Pojemnik na jajka 30 szt.

Pojemnik na jajka 30 szt.

29,99 zł brutto/1szt.(0,91 zł / m brutto)
Organizer pojemnik kuchenny na przyprawy w torebkach (Czarny)

Organizer pojemnik kuchenny na przyprawy w torebkach (Czarny)

12,99 zł brutto/1szt.(0,52 zł / m brutto)
pixel