Darmowa dostawa od 199,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Myszka przewodowa
niezastąpiona przy komputerze i laptopa

Korzystanie z komputera bez myszki może być wyjątkowo problematyczne. Niemalże niemożliwe. Nawet mając laptopa i używając touchpada łatwo możemy się zmęczyć mało intuicyjnym, ograniczonym nawigowaniu po systemie. Myszka przewodowa pomoże ułatwić sobie codzienne użytkowanie urządzeń elektronicznych. Ponadto nie musi być wykorzystywana wyłącznie do wspomnianych gadżetów; bez problemu podepniesz ją do tabletu, a nawet i do telewizora.

Myszy przewodowe

Myszka z kablem - czym kierować się przy wyborze urządzenia?

Myszka do komputera przewodowa dostępna jest w wielu wariantach. Dzięki temu każdy będzie w stanie znaleźć model, który idealnie dopasuje się do potrzeb użytkownika. Jednak aby nie być rozczarowanym i cieszyć się urządzeniem, pracującym w nienaganny sposób. Myszka z kablem powinna spełniać kilka wymagań, dzięki czemu z łatwością rozpoznasz po którą warto sięgnąć.

  • Myszka komputerowa przewodowa powinna dobrze leżeć w dłoni - choć to oczywistość, tak niekiedy o niej zapominamy. Jeśli masz małe dłonie, wybór dużego, niezbyt wyprofilowanego i kwadratowego gadżetu może nie być najlepszym pomysłem.
  • Myszka z kablem powinna mieć wyprofilowany, ergonomiczny kształt. Znacząco podniesie on komfort pracy przy laptopie lub komputerze oraz będzie dostosowana do wielogodzinnego relaksu z grami wideo.
  • Dobra myszka przewodowa powinna posiadać antypoślizgową powierzchnię, dzięki czemu jej obsługa stanie się znacznie przyjemniejsza.

Myszka do komputera przewodowa - jakie są jej rodzaje?

Wbrew pozorom, myszka z kablem to nie jeden, masowy wariant, różniący się wyłącznie kolorystyką, wielkością i liczbą przycisków. Dlatego szukając modelu dla siebie, warto poznać cechy charakterystyczne poszczególnych typów.

Myszka komputerowa przewodowa może bazować na:

  • Myszka przewodowa optyczna - dzięki wbudowanemu przewodowi optycznemu oraz diodzie LED możliwe jest jej funkcjonowanie. Dioda rzuca światło na powierzchnię, a ta odbija je w kierunku sensora. Choć wydaje się skomplikowane, tak to całkiem prosty mechanizm - a przy tym niezwykle wydajny i czuły na bodźce, co wpływa na jakość operowania i przemieszczania się po systemie.
  • Myszka przewodowa laserowa - sposób funkcjonowania jest podobny, co w wariancie z systemem optycznym. Jednak rzucana wiązka światła jest znacznie węższa - co jednocześnie wpływa na precyzję ruchów. Dlatego ten rodzaj jest szczególnie polecany profesjonalistom, na przykład grafikom i rysownikom oraz graczom dla których sposób poruszania postacią ma wyjątkowo ważne znaczenie.

Myszka do komputera przewodowa - i jej warianty, dostosowane do potrzeb użytkowników

Urządzenie urządzeniu nierówne. Dlatego sięgając po gadżety elektroniczne, dobrze jest sprawdzić ich specyfikację. Myszka do komputera przewodowa może być lepiej dostosowana do potrzeb rysowników, grafików lub graczy. Ponadto niektóre warianty doskonale sprawdzą się przy pracy biurowej - a dodatkowe przyciski ułatwią codzienne wykonywanie obowiązków.

Zastanawiasz się, czym się różnią, skoro wyglądają bardzo podobnie? Przychodzimy z wyjaśnieniami. Myszka z kablem, dostosowana do pracy artystycznej, jest bardzo czuła na ruch i jednocześnie precyzyjna. Z kolei ta gamingową zapewne rozpoznasz na pierwszy rzut oka. Jest większa, jej wygląd bardziej oryginalny i wyróżniający się spośród innych. Często też ma dodatkowe podświetlenia i przyciski, które można skonfigurować wedle potrzeb.

Myszka komputerowa przewodowa może być także lepiej dostosowana do podróży. Jeśli planujesz zabrać ze sobą laptopa - bez względu czy to wyjazd służbowy, wakacyjny urlop czy też cykliczne wizyty u rodziny - myszka z kablem może posiadać ergonomiczny kształt i niewielki rozmiar, dzięki czemu doskonale zmieści się do kieszonki każdej torby.

Myszka do komputera przewodowa - u kogo najlepiej się sprawdzi?

Zdarza Ci się zapomnieć o cyklicznym podłączeniu sprzętu do ładowania lub też wymianę baterii, nim urządzenie całkiem przestanie pracować? Wobec tego myszka do komputera przewodowa będzie doskonałym wyborem. Ciesz się jej niezawodnością i tego, że nie będzie gorzej i wolniej pracować podczas rozładowania się.

Ponadto myszka komputerowa przewodowa to idealne rozwiązanie, jeśli planujesz stworzyć stabilne miejsce do pracy czy do gier. Odpowiednie biurko czy stolik pomogą wykreować przytulną przestrzeń do wykonywania codziennych obowiązków i do rozrywki.

Myszka do komputera przewodowa - uniwersalny gadżet do wielu urządzeń

Myszka do komputera przewodowa bazuje na połączeniu z innym urządzeniem poprzez wejście USB. To sprawia, że możesz ją podłączyć do wielu różnorodnych sprzętów - od tabletów po telewizory. Dzięki temu poruszanie się po systemie operacyjnym danego gadżetu elektronicznego jest banalnie proste.

Jeśli irytują Cię dźwięki kliknięć lub też planujesz pracować z domu, w otoczeniu wielu osób, postaw na myszki, wyposażone w bezklikowe przełączniki. Dzięki nim bezgłośne użytkowanie laptopa czy komputera jest całkowicie możliwe i przyjemne. Ponadto warto upewnić się, że wybrany model ma kabel odpowiedniej długości. Choć zazwyczaj jest ona bardzo podobna we wszystkich typach, tak niekiedy mogą być nieodpowiednie dla konkretnej osoby o sprecyzowanych wymaganiach i miejscu dostępnym na biurku.

Myszki przewodowe i przydatne akcesoria

Bez względu na to, czy wybierzesz myszkę gamingową, optyczną czy laserową, upewnij się, że od pierwszych chwil użycia jej działanie jest płynne, a czułość prawidłowo ustalona. W przypadku sięgnięcia po modele, posiadające większą niż standardową liczbę przycisków (czyli rolkę do scrollowania oraz lewy i prawy przycisk, umieszczony obok) ich funkcjonalność niekiedy należy samodzielnie ustalić, biorąc pod uwagę np. konkretną grę wideo. Niekiedy te klawisze odpowiadają za funkcję ?cofnij?, co jest szczególnie przydatne podczas pracy biurowej.

Kupując myszki bezprzewodowe warto sięgnąć także po specjalne podkładki - ochronią one sprzęt przed tarciem po niewłaściwej powierzchni, a także będą stylowym dodatkiem.

pixel