Darmowa dostawa od 199,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Myszka ergonomiczna
zdrowe i bezpieczne rozwiązanie dla każdego

Spędzasz wiele czasu przed komputerem lub laptopem? Praca biurowa to Twój żywioł? A może po prostu lubisz relaksować się przez wiele godzin przy ulubionych grach i przeżywać coraz to nowsze przygody swoich pikselowych bohaterów? Jeśli tak, to może nie zdajesz sobie sprawy, jak ułożenie dłoni w jednej pozycji negatywnie wpływa na nią, a nawet delikatny ucisk może deformować stawy i tkanki miękkie. Myszka ergonomiczna to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz jednocześnie zadbać o swoje zdrowie i wciąż móc pracować oraz grać przy urządzeniach elektronicznych.

Myszy ergonomiczne

Co wyróżnia myszki ergonomiczne?

Myszki ergonomiczne wyróżniają się już na pierwszy rzut oka. Mogą być nachylone pod kątem sześćdziesięciu stopni, pionowe oraz asymetryczne. Jedno jest pewne - ergonomiczna myszka nie obciąża nadgarstka i jest w pełni dopasowana do kształtu dłoni. Bo pamiętajmy o tym, że codzienna, wielogodzinna praca przy biurku ma degradujący wpływ na całe ciało. Nasze dłonie również na tym cierpią - wielogodzinne ułożenie ręki na myszce może prowadzić do schorzeń i zwyrodnień nadgarstka.

Myszka ergonomiczna została stworzona myślą o tym, aby zapobiegać negatywnym, długotrwałym wpływem na zdrowie. Mając ją, nie musisz obawiać się bólu oraz innych, złych czynników i objawów.

Dlaczego warto postawić na myszki ergonomiczne?

Wielogodzinne używanie laptopa lub komputera nie tylko negatywnie wpływa na kręgosłup, ale także i na nadgarstek. Nacisk skupia się przede wszystkim na ścięgnach i nerwach. Nadmierny obciążenie może zostać złagodzone - i to w wyjątkowo prosty sposób. Wystarczy podeprzeć dłoń pod kątem. Choć nie jest to możliwe, trzymając klasyczną, ?płaską? myszkę, tak z kolei mysz ergonomiczna wręcz została stworzona do tego, by umożliwić przyjmowanie jak najnaturalniejszej, nie obciążającej pozycji. Dzięki temu Twoje palce oraz dłoń pozostaną w nienagannym stanie, a Ty sam poczujesz się lepiej.

Dlaczego myszka ergonomiczna sprzyja prawidłowemu ułożeniu nadgarstka?

Aby prawidłowo używać standardowej, ?klasycznej? myszki należy wygiąć nadgarstek do tyłu. W fachowej terminologii jest to wyprost nadgarstka. Ponadto każdorazowe kliknięcie wymaga unoszenia i opuszczania palca wskazującego za każdym razem, gdy chcemy kliknąć. Jednak to nie koniec. Trzymając ?zwykłą? myszkę skręcamy kość łokciowej - dłoń jest przekrzywiona w kierunku małego palca. Ciągłe skręcenie w lewą lub prawą stronę prowadzi do nadwyrężenia. Myszka ergonomiczna ogranicza pronację, wyprost nadgarstka i skręt kości łokciowej.

Ponadto myszki ergonomiczne są także zalecane przez ortopedów. Z tego względu, że częste korzystanie z komputera i laptopa doprowadzi w końcu do dolegliwości bólowych, warto zawczasu im zapobiegać.

Czym różnią się między sobą myszki ergonomiczne?

Myszka ergonomiczna występuje w wielu odmianach. Dlatego jeśli planujesz postawić na swoje zdrowie i wybrać jak najlepszą opcję, obciążającą nadgarstek, zapoznaj się z poszczególnymi modelami. Dzięki temu wybierzesz model, który będzie najbardziej dostosowany do Twoich potrzeb.

Do najpopularniejszych wariantów należą:

  • Myszka ergonomiczna pionowa - nie powinno nikogo zdziwić, że ta mysz ergonomiczna ma pionową budowę. Dłoń układa się na nich zupełnie inaczej: nie jest ona płasko ułożona na urządzeniu, lecz przyjmuje taką pozycję jak podczas uścisku dłoni.
  • Mysz ergonomiczna precyzyjna - ten typ nie jest tak skuteczny jak myszki ergonomiczne pionowe. Jednak ich konstrukcja zmniejsza wygięcie nadgarstka, co wpływa na redukcję obciążenia. To dobre rozwiązanie, gdy nie możesz przywyknąć do ?pionowych? urządzeń.

Jak zbudowane są myszki ergonomiczne?

Myszka ergonomiczna, choć wyróżnia się wyglądem i prozdrowotnymi korzyściami, tak jest sposób funkcjonowania bazuje na klasycznych rozwiązaniach. Dlatego można znaleźć warianty laserowe, optyczne, przewodowe i bezprzewodowe.

Aby być usatysfakcjonowanym z wyboru, najlepiej jak najdokładniej sprecyzować swoje oczekiwania. Mysz ergonomiczna bezprzewodowa umożliwia pracę przy komputerze niemalże w każdym miejscu. Z kolei model przewodowy nie będzie wymagał cyklicznej wymiany baterii ani ładowania. Dzięki temu nie musisz martwić się, że w ważnej sytuacji nie będziesz mógł skorzystać z ulubionego sprzętu!

Czym kierować się przy wyborze ergonomicznej myszki?

Ergonomiczna myszka to nie tylko kształt czy sposób pracy. Przy wyborze modelu kieruj się także następującymi cechami:

  • Kształtem - wariant pionowy czy może precyzyjny? Istnieją także modele centralne, Toller bar, bazujące na zewnętrznej podkładce, umieszczanej nad klawiaturą. Myszka występuje w postaci specjalnej rolki, nałożonej na podwyższeniu. Dzięki temu nie musisz skręcać ani wysuwać dłoni. Znacząco zmniejsza to obciążenie podczas pracy przy komputerze.
  • Sposobem komunikacji z komputerem - zarówno warianty przewodowe, jak i bezprzewodowe mając swoje wady oraz zalety.
  • Sensor - w zależności od wyboru ergonomiczna myszka laserowa może być droższa od optycznej, jednak cieszyć będzie się wyższą precyzją przy użytkowaniu.
  • Profilowanie i liczba klawiszy - myszka ergonomiczna może być dostosowana do osób leworęcznych i praworęcznych. Ponadto istnieją i modele uniwersalne. W zależności od potrzeb, odmienna może być także liczba klawiszy. Klasyczne warianty mają dwa przyciski oraz rolkę do scrollowania. Te bardziej rozbudowane mogą być lepiej przystosowane do gamingowych potrzeb. Większa liczba przycisków pozwala na ich spersonalizowanie i dopasowanie do konkretnej gry wideo.

Myszki ergonomiczne - dostosowane do potrzeb każdego

Bez względu na to, czy już cierpisz na dolegliwości, związane z deformacją górnych kończyn, czy też chcesz zaradzić cyklicznie występującym bólom nadgarstków, myszka ergonomiczna nada się do idealnie. Zadbaj o zdrowie swoich i najbliższych, stawiając na nieobciążający organizmu wariant. Nasz sklep internetowy oferuje wiele różnorodnych gadżetów i akcesoriów, poprawiający komfort życia podczas użytkowania sprzętów elektronicznych. Przekonaj się sam(a) i znajdź coś dla siebie.

pixel