Darmowa dostawa od 199,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Rysik do tabletu
czym jest i kiedy się przydaje?

Po zakupie tabletu, można dobrać do niego różne akcesoria. To podstawowych należą oczywiście ładowarka (jeśli nie ma jej w zestawie), etui, klawiatura, a także rysik do tabletu. Ten ostatni gadżet nie sprawdza się oczywiście we wszystkim przypadkach, chociaż kiedyś był wyjątkowo popularny. Około dekadę temu większość smartfonów i tabletów było sprzedawanych z dołączonymi rysikami, jednak obecnie takie rozwiązanie stanowi rzadkość i dotyczy przykładowo smartfonów Samsung Note. W przypadku tabletów, konieczny jest samodzielny zakup rysika. Obecnie wszystkie urządzenia mobilne można oczywiście obsługiwać tylko przy pomocy własnych palców.

Rysiki do tabletów i telefonów

Rysiki znajdują za to bardziej złożone zastosowania i często się przydają. Na rynku można kupić rysik do laptopa, tabletu i smartfonu, jednak każdy z nich różni się od innych. Najczęściej rysiki do tabletu kupowane są przez grafików i osoby zajmujące się rysunkiem, tworzeniem komiksów, historyjek obrazkowych, zarówno w zawodowo, jak i hobbystycznie. Można więc uznać, że rysiki są urządzeniami bardzo precyzyjnymi, cieszącymi się zainteresowaniem artystów i grafików, ale także studentów, ponieważ umożliwiają wykonanie szybko notatek, rysunków oraz naniesienie informacji na zdjęcie lub screen. W przypadku osób uczących się rysik do tableta pełni funkcję długopisu lub ołówka. Niektórzy studenci noszą ze sobą na zajęcia tylko tablet z klawiaturą i rysikiem, zamiast stosu zeszytów. Oczywiście rysik do ekranu dotykowego przydaje się także w innych sytuacjach, na przykład w zimie. To właśnie w tym okresie roku trudno jest używać tabletu w rękawiczkach, chyba że posiada się takie specjalne. Właśnie dlatego dobrym wyborem jest korzystanie z rysika, który umożliwia wygodne przesuwanie stron internetowych i pisanie. Do najważniejszych zalet rysika należą przede wszystkim funkcjonalność, komfort, wygoda i możliwość przyspieszenia wykonywania niektórych czynności takich jak rysowanie, robienie notatek, czy podkreślanie informacji. 

Jaki rysik do tableta kupić?

Wybór rysika nie jest prostym zadaniem, ponieważ producenci ciągle tworzą nowe modele i dbają o to, aby produkty były bardzo różnorodne. Rysik do ekranu powinien być przede wszystkim dopasowany do modelu tabletu. Chodzi o to, że niektóre urządzenia w ogóle nie współpracują z rysikami, a inne mają swoje dedykowane akcesoria. Tak dzieje się w przypadku marki Apple, ponieważ przykładowo do iPada Pro najlepiej kupić rysik dedykowany, który można również przyczepić na listwie magnetycznej urządzenia. Ten konkretny rysik do tabletu nie będzie współpracował z innymi modelami iPada. Z kolei rysik do tabletu Samsung zwykle będzie odpowiedni do większości modeli tego producenta, tak jak i rysik do tabletu Lenovo. Dobrze także zwrócić uwagę na jakość konkretnego akcesorium. Rysiki do tabletów różnią się materiałem, z którego zostały wykonane, kolorystyką, a także precyzją. Obecnie na rynku dostępne są następujące rodzaje tych akcesoriów:rysik pojemnościowy, który najczęściej wykorzystywany jest do modeli marki Apple;stylus do tabletu, przeznaczony przede wszystkim do rysowania, grafik oraz robienia notatek;rysik do tabletu rezystancyjny, czyli model wyższej generacji, wykrywany przez urządzenie z odległości.Rysik do ekranów dotykowych powinien być także dopasowany do indywidualnych potrzeb, także pod względem kolorystyki. Niektóre rysiki posiadają również dodatkowe funkcje, na przykład mają przyciski z możliwością konfiguracji. Takie rozwiązanie sprawia, że praca z rysikiem jest znacznie przyjemniejsza i szybsza. Oczywiście w sprzedaży są zarówno rysiki profesjonalne i bardzo precyzyjne, jak i modele amatorskie, w znacznie niższych cenach. Rysiki do tabletów można znaleźć w różnych przedziałach cenowych, a więc zarówno za kilkanaście złotych, jak i za kilkadziesiąt lub kilkaset, a wszystko zależy od precyzji, jakości, materiału oraz marki. Te najtańsze rysiki z gumowymi końcówkami symulują co prawda ruchy ludzkich palców, jednak nie są zaawansowane pod względem technologicznym i nie posiadają żadnych dodatkowych funkcji oraz przycisków. Szczególne znaczenie dla artystów i grafików ma więc wybór odpowiedniego akcesorium, które zapewni doskonałą precyzję, usprawni pracę i przyspieszy cały proces tworzenia. 

Rysiki do tabletów znajdziesz w naszym asortymencie

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są rysiki do tabletów wysokiej jakości, dopasowane do różnorodnych preferencji. Posiadamy między innymi rysiki pojemnościowe, bardzo precyzyjne i zapewniające błyskawiczną reakcję ekranu, idealne dla grafików, studentów i artystów. W ofercie dostępne są także rysiki w zestawach po 100 sztuk, w różnych kolorach. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie.

pixel