Darmowa dostawa od 199,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Powerbank
przydatne urządzenie, niezbędne u każdego

Czy zdarzyło Ci się, że telefon komórkowy, laptop, tablet lub ważne w tym konkretnym momencie urządzenie elektroniczne rozładowało się? Wygasły, czarny ekran zwiastował kłopoty, a nigdzie dookoła nie można było podpiąć ładowarki? W takim razie powerbank pozwoli zapobiec w przyszłości takim wydarzeniom.Czuj się bezpiecznie w każdym miejscu i korzystaj do woli z ulubionych gadżetów. Postaw na power bank, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb. Poznaj różnice między nimi, cechy charakterystyczne i zalety tych niewielkich urządzeń, w których tkwi wielka moc.

Powerbank

Czym jest powerbank?

Przenośna ładowarka, znana szerzej pod anglojęzyczną nazwą ?powerbank? to źródło ergonomiczne źródło zasilania, które warto mieć stale pod ręką. Dzięki nim możliwe jest uzupełnienie energii w wielu urządzeniach elektrycznych - i to bez konieczności podłączania ich do prądu. Powerbank zbudowany jest z ogniw litowo-jonowych lub litowo-polimerowych. Miarą ich pojemności jest amperogodzina (oznaczana jako ?Ah?). W przypadku urządzeń typu power bank, moc urządzenia najczęściej zapisuje się ją w formacie miliamperogodziny (mAh), gdzie jedna amperogodzina to tysiąc miliamperogodzin.

Jaki jest najmocniejszy powerbank?

Powerbank innemu powerbankowi nierówny - z tego względu, że urządzenia cechują się odmienną funkcjonalnością i mocą. Przekłada się to także na ich rozmiary i długość ładowania samego gadżetu.

Ponadto przenośna ładowarka posiada uniwersalny port USB - czyni ją to kompatybilną z wieloma urządzeniami. Bez względu na to, czy posiadasz smartfona z systemem Android, Iphona, czy też laptopa Lenovo - bez trudu dopasujesz dowolny gadżet z powerbankiem.

Powerbank do telefonu ma określone natężenie prądu, wyrażane w amperach (A). Do naładowania klasycznego smartfona wystarczy natężenie jednego ampera. Jednak bardziej uniwersalne ładowarki przenośne posiadają możliwość ładowania prądem o natężeniu dwóch amperów. Dzięki temu naładujesz zarówno telefon, jak i tablet, słuchawki czy pada gamingowego. W przeciwnym razie, powerbank ładujący z mocą jednego ampera większe urządzenia niż smartfony będzie bardzo powoli uzupełniał energią, szybko straci swoją ładowność. Ponadto jest to opcja niezalecana przez producentów gadżetów elektronicznych i może wpłynąć na ich trwałość oraz jakość.

Powerbank do telefonu i do laptopa - czym kierować się przy wyborze?

Najmocniejszy powerbank oscyluje w granicy trzydziestu tysięcy miliamperogodzin (30 000 mAh). Pozwoli to na swobodne naładowanie laptopa. Należy jednak pamiętać, że zabranie ze sobą takiego urządzenia na pokład samolotu, wymaga zgody linii lotniczych. Niekiedy jest to całkowicie zabronione i zawarte w regulaminie.

Powerbank do telefonu - i używany głównie do ładowania mniejszych urządzeń elektronicznych - może oscylować w graniach 5 000 mAh do około 10 000 mAh. To niewielkie gadżety, które umożliwią jednorazowe (do dwukrotnego) pełne naładowanie urządzenia. Ponadto możesz zabrać je ze sobą w podróż samolotem. Power bank o mocy 20 000 umożliwi naładowanie kilku urządzeń bez konieczności ponownego uzupełnienia energii. Najmocniejszy powerbank zagwarantuje, że Twoja konsola, czytnik, słuchawki, laptop i tablet będą mogły funkcjonować bez jakichkolwiek problemów. Zapomnij o trybie oszczędzania energii i przyciemnianiu ekranu!

Jakie są rodzaje powerbanków?

Przenośna ładowarka może istnieć w wielu wariantach. Wpływ na to ma nie tylko producent, pojemność ładowania czy natężenie prądu. Bowiem najmocniejszy powerbank i zarazem ten najlepszy, to taki, który sprawdzi się w Twoich rękach.

Dodatkowo power bank może posiadać:

    • Uniwersalny bank energii - ogniwa są dostępne w wielu rozmiarach i konfiguracjach.
    • Solarny powerbank do telefonu - możesz go ładować w tradycyjny sposób, czyli poprzez podłączenie do prądu, jak i wystawienie na ekspozycję promieni słonecznych.

Przenośna ładowarka może się różnić także sposobem montażu kabla zasilającego. Zarówno najmocniejszy powerbank, jak i nieco słabsze warianty mogą mieć schowane przewody w obudowie, przytwierdzone na stałe, lub też takie, które wymagają samodzielnego zamontowania. Jednak bez obaw - jest to naprawdę proste i wymaga tylko wciśnięcie kabelka w gniazdo USB.

Czy przenośna ładowarka jest bezpieczna?

Bez względu na to czy sięgniesz po powerbank Samsung, czy też powerbank do iphone jednego możesz być pewien (lub pewna) - urządzenie doskonale sprawdzi się do wielu typów gadżetów elektronicznych. Przenośna ładowarka to gwarancja wygody i komfortu bez względu na miejsce, w którym się znajdujesz.

Nie musisz się przy tym obawiać, że dojdzie do przegrzania, zwarcia czy spięcia w urządzeniu. Producenci dbają o bezpieczeństwo swoich konsumentów, stosując szereg środków ochronnych. Powebank iphone czy powerbank Apple - oraz każdy inny model - to sprawdzone gadżety elektroniczne. Jednak pamiętaj, że sięgając po nadzwyczaj tanie urządzenia z nieznanych źródeł sam narażasz się na ryzyko ewentualnych awarii bądź niezbyt satysfakcjonującego funkcjonowania.

Powerbank do Iphone - lepiej wybrać litowo-jonowy czy litowo-polimerowy?

Zastanawiasz się czy powerbank Samsung spełni Twoje oczekiwania? A może sięgnąć po urządzenie, oferowane przez innego producenta? Czy powerbank do Iphone sprawdzi się także do laptopa?

Odpowiedź jest prosta - i zarazem niejednoznaczna. Bowiem każdy dobry powerbank, czy to powerbank Apple czy powerbank Samsung będzie kompatybilny z urządzeniem, posiadającym port USB lub jakikolwiek inny, z którym go połączysz. Jednak przy wyborze urządzenia liczy się także? rodzaj baterii.

Najpopularniejsze, dostępne warianty dla konsumentów, to powerbank do iphone z baterią litowo-jonową oraz litowo-polimerową. Choć brzmią podobnie, tak należy pamiętać o kilku istotnych różnicach. Pierwszą jest to, że baterie i akumulatory litowo-jonowe nie mogą być rozładowywane do końca. Należy je podłączać do prądu, gdy mają jeszcze około 30% energii. Pozwoli to zapobiegać ich uszkodzeniu. Z kolei drugi wariant najlepiej rozładowywać do zera. Bateria litowo-jonowa to także tańsze rozwiązanie, które jednak wymaga dłuższego, wolniejszego ładowania.

Jak można oszacować wydajność powerbanka?

Powerbank do Iphone i innych gadżetów elektronicznych ma określoną wydajność. Łatwo ją ocenić, korzystając z poniższego wzoru: pojemność powerbanku pomnóż przez wydajność powerbanku. Otrzymany wynik podziel przez pojemność baterii ładowanego urządzenia.

Wszystkie informacje powinny być dostępne na opakowaniu urządzeń. W teorii, powerbank Apple o pojemności 10 000 mAh i wydajności 80% (lub oznaczonej jako 0,8) należy podzielić przez baterię smartfona - standardowa ma ok. 2 000 mAh. Rozwiązaniem takiego równania jest cztery. Czyli na naładowanym na sto procent powerbanku możemy czterokrotnie naładować smartfon. Dzięki temu z łatwością ocenisz, jakiego typu urządzenia potrzebuje.

Czy powerbank ma określoną żywotność?

Tak. Każdy powerbank ma określoną żywotność. Oznacza to, że można go naładować do kilkuset razy bez utraty wydajności. Najczęstszą, dolną granicą jest 500 ładowań. Przełoży się to na codzienne ładowanie przez piętnaście miesięcy. Oczywiście, z racji tego, że nie korzystamy z powerbanku każdego dnia, ani też nie podłączamy go tak często do prądu, żywotność faktyczna będzie znacznie dłuższa. Nie zmienia to faktu, że ten gadżet elektroniczny jest zużywalny i po kilku latach należy wymienić go na inny, aby cieszyć się komfortem użytkowania i jego pełnymi możliwościami.

Najważniejsze zasady przy wyborze powerbanka

Chcąc kupić power bank, z którego będziesz zadowolony, zwróć uwagę na:

    • Pojemność - nie zawsze więcej, znaczy lepiej. Możesz najzwyczajniej w świecie nie potrzebować tak silnego urządzenia, gdy planujesz wykorzystywać go wyłącznie do ładowania telefonu czy czytnika e-book.
    • Cena - zbyt niska cena i ogromna pojemność urządzenia to przepis na niezbyt sprawdzony gadżet, który zapewne szybko się popsuje. Postaw na cenionych producentów i pamiętaj, że zbyt wielka okazja słusznie może wydawać się nieprawdopodobną.
pixel