Darmowa dostawa od 199,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

KKlawiatura gamingowa
niezawodna u profesjonalisty i hobbysty

Jeśli lubisz spędzać wolny czas w ulubionym świecie gier wideo, zapewne zdajesz sobie sprawę, jak kluczową rolę pełni dobra myszka i klawiatura. Nieprzerwana rozrywka jest możliwa tylko wtedy, gdy nie żadne z urządzeń nie działa wadliwie. Bo jak inaczej odbyć dobry pojedynek z wirtualnym przeciwnikiem, gdy klawiatura odmawia posłuszeństwa? Klawiatury gamingowe zostały tak stworzone, aby wznieść rozrywkę na nowy poziom. Specjalne profilowanie, dodatkowe funkcje i ergonomiczny kształt sprawiają, że wielogodzinna zabawa jest możliwa dla każdego. Poznaj najważniejsze różnice między nimi i wybierz wariant najbardziej odpowiedni dla siebie.

Klawiatury gamingowe

Czym charakteryzuje się klawiatura do grania?

Klawiatura gamingowa jest widoczna już na pierwszy rzut oka. W przeciwieństwie do ?standardowych?, najczęściej monochromatycznych wersji, ta często ma żywe barwy, odmienny kształt i podświetlenia. Ponadto to nie jej jedyne cechy - klawiatury do grania są również bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a przede wszystkim posiadają większą żywotność. Wariant wysokiej jakości śmiało posłuży nam przez wiele lat i zawsze będzie stanowić doskonałe przypomnienie fantastycznej zabawy, którą mieliśmy szansę doświadczyć w grach wideo.

Jakie są klawiatury do grania?

Klawiatura dla graczy może istnieć w wielu wariantach. Jej najpopularniejszy podział został określony ze względu na sposób połączenia z właściwym urządzeniem - czyli na modele bezprzewodowe i przewodowe. Nie istnieje uniwersalna odpowiedź na pytanie, który typ jest lepszy; wszystko bowiem zależy od naszych osobistych preferencji.

Klawiatura gamingowa bezprzewodowa pozwala na stworzenie stanowiska do grania niemalże w dowolnym miejscu. Żadne kabelki nie będą Cię ograniczały. Ponadto taka klawiatura do grania bez problemu może służyć także w innych celach. Śmiało podłącz ją do tabletu czy telewizora i ciesz się wysokim komfortem użytkowania. Należy bowiem pamiętać, że bezprzewodowa klawiatura gamingowa może być sparowana z urządzeniami na dwa sposoby:

  • poprzez łączność Bluetooth,
  • za pomocą specjalnej stacji, którą umieszcza się w wejściówce USB drugiego urządzenia

Niekiedy klawiatura dla gracza ma obie opcję, umożliwiając skuteczne połączenie się tak, jak tylko tego zechcesz. Z kolei klawiatura gamingowa przewodowa to niezawodna opcja. Nie musisz obawiać się, że zapomnisz ją naładować lub wymienić baterię. Zawsze, gdy tylko będziesz jej potrzebować - wystarczy włączyć komputer i gotowe.

Co jeszcze wyróżnia klawiatury gamingowe?

Klawiatury gamingowe dzielą się również na sposób budowy. Najczęściej wyróżnia się trzy główne typy: z membraną, mechaniczne oraz nożycowe. Ostatni wariant jest trudno dostępny do samodzielnego zakupu - używa się go przede wszystkim przy produkcji laptopów.

Z kolei klawiatura gamingowa mechaniczna jest jedną z najczęściej polecanych opcji. Bazuje ona na plastikowych przełącznikach. Każdy z klawiszy na klawiaturze posiada własny przełącznik. Dzięki temu nie jest zależny od pozostałych. Znacząco podnosi to żywotność całego gadżetu. Ponadto jest on wyjątkowo odporny na uszkodzenia, a jego trwałość określa się na kilkanaście - do kilkudziesięciu - milionów naciśnięć przycisków. Należy jednak pamiętać, że klawiatura gamingowa mechaniczna cechuje się znacznie głośniejszą pracą niż na przykład wariant z membraną. Dlatego jeśli łatwo drażnią Cię powtarzalne dźwięki, upewnij się, że wybrana klawiatura dla gracza nie jest ponad progiem Twojego poczucia komfortu.

Klawiatura do grania z membraną należy do wyjątkowo cichych wariantów, dostępnych na rynku. Bazuje na specjalnej, gumowej nakładce, umieszczonej pod klawiszami. Są one połączone ze sobą - co może być problematyczne w przypadku uszkodzenia jednego z klawiszy. Klawiatura dla graczy z membraną cechuje się niewielkim skokiem - czyli głębokością na jaką należy wcisnąć klawisz.

Klawiatura gamingowa o kształcie dostosowanym do wielogodzinnej zabawie

Choć klawiatura gamingowa mechaniczna to model zdecydowanie najbardziej ceniony przez graczy ze względu na swą niezawodność i wielofunkcyjność, tak przy wyborze wariantu dla siebie należy wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię. Dobra klawiatura dla graczy powinna mieć wyprofilowany kształt, dzięki któremu wielogodzinna zabawa nie będzie stopniowo doprowadzać do obciążania kończyn górnych. Szczególnie dłonie i nadgarstki są narażone na zwyrodnienia - w związku z długotrwałym utrzymywaniem ich w nienaturalnej pozycji i uciskiem. Klawiatury gamingowe w wielu wariantach posiadają specjalne profilowanie, o prozdrowotnym wpływie. Nie należy zapominać także o specjalnych, żelowych podkładkach pod nie - i pod myszki komputerowe - które znacząco odciążają organizm. Jeśli Twoja klawiatura gamingowa ma bardziej klasyczny kształt, warto zainwestować w te dodatki, aby potem nie narażać się na bóle i deformacje stawowe.

Klawiatura dla graczy - czyli stwórzcie idealne stanowisko gamingowe

Bez względu na to, czy klawiatura gamingowa mechaniczna czy też wariant z membraną zdobędzie Twoje serce - stwórz z nimi niepowtarzalne stanowisko do gier i relaksu. W miejscu, gdzie nikt nie będzie przeszkadzał będziesz w końcu mógł - lub mogła - wypocząć i znaleźć czas tylko dla siebie, zanurzając się w świat ulubionych rozrywek.

Klawiatury do grania niejednokrotnie mają wariant z podświetleniem - jest on szczególnie polecamy, gdy lubicie używać komputera o mniej standardowych porach. Dzięki nim nie musicie włączać sztucznego światła lub rezygnować z komfortowej rozrywki. Wystarczy wcisnąć klawisz ?Fn? oraz spację - dzięki temu także regulujecie poziom mocy światła, bijącego z gadżetu. Klawiatury dla graczy mogą mieć różnorodne podświetlenia. Ponadto istnieją wielokolorowe warianty, które możemy dopasowywać wedle swoich preferencji estetycznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jednego dnia klawiatura dla gracza miała fioletowe światełka, a następnie przełączyć ją na wariant niebieski!

Jaka jest klawiatura 60?

Niekiedy możecie spotkać tajemnicze zwroty jak ?klawiatura 60? czy ?klawiatura 60 procent?. Nie każdy ma świadomość, co one oznaczają - ponadto nie każdy ma ochotę o to pytać obce osoby. Dlatego z chęcią wyjaśniamy, że jest to określenie na dosyć nietypowe klawiatury do grania. Bowiem klawiatura 60 procent zajmuje 6/10 powierzchni ?standardowego? urządzenia. Niewielkie rozmiary sprawiają, że łatwo można przeskakiwać dłońmi z klawisza na klawisz. Ponadto klawiatura 60 wspomaga używanie skrótów i kombinacji klawiszowych. Nie należy zapominać również o tym, że klawiatura 60 procent jest często pozbawiona klawiatury numerycznej, znajdującej się najczęściej po prawej stronie ?klasycznych? wariantów.

Klawiatura dla gracza - stabilna konstrukcja i wytrzymałość przede wszystkim

Klawiatura do grania powinna mieć trwałą budowę - najczęściej posiada plastikową obudowę lub też w częściach jest wzmacniana metalowymi elementami. Choć znacząco wpływa to na jej trwałość, nie należy zapominać o jeszcze jednej funkcji. Cięższa klawiatura dla gracza oznacza również większą stabilizację. Nie musisz się martwić, że w czasie zajadłego pojedynku gadżet będzie się przesuwał. Klawiatura dla graczy w standardowych wariantach może mieć od stu czterech do osiemdziesięciu czterech klawiszy.

Klawiatura do grania - niezawodna w każdej batalii

Dobra klawiatura do grania powinna nieprzerwanie działać przez wiele godzin. Dlatego zawsze stawiaj na sprawdzonych producentów i asortyment wysokiej jakości. Dzięki temu nic nie zakłóci Ci śmiałej rywalizacji z hordą przeciwników! Pamiętaj także, że klawiatura dla graczy jest stworzona do szybkiego używania przycisków z dużą prędkością. Nie ma obaw o to, że zablokują się lub też urządzenie będzie uszkodzone. Dlatego to także wariant doskonały do pracy biurowej. Sklep internetowy Strado ma na stanie wiele różnorodnych klawiatur, dostosowanych do długotrwałej eksploatacji. Śmiało wybieraj spośród szerokiej gamy produktów i znajdź coś, co posłuży Ci przez lata.

pixel