Darmowa dostawa od 199,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Klawiatura uniwersalna
niezastąpiony gadżet do wszystkiego

Wyobrażasz sobie codzienną pracę przy komputerze lub dobrą zabawę w ulubionym, wirtualnym świecie bez myszki lub klawiatury? Te urządzenia peryferyjne umożliwiają swobodne posługiwanie się wieloma gadżetami elektronicznymi. Jednak jak - spośród niesamowicie szerokiego wyboru - wybrać model dostosowany do swoich potrzeb? Doradzamy! Dobra klawiatura uniwersalna bowiem powinna sprostać kilku wymogom - i to bez względu na to, z jakim urządzeniem chcemy ją sparować.

Klawiatury uniwersalne

Jaka jest klawiatura klasyczna?

Pod nazwą ?klawiatura klasyczna? może kryć się naprawdę wiele. Ponadto nie z każdego modelu możemy być w pełni zadowoleni - niekiedy zbyt głośna praca urządzenia, jego niska żywotność czy konieczność kablowego podłączenia (lub przeciwnie: cykliczne ładowanie i wymiana baterii) są wyjątkowo męczące i uciążliwe. Dlatego zanim kupisz gadżet, zapoznaj się z jego poszczególnymi wariantami. Klawiatura uniwersalna może być podzielona na dwa, główne typy - wyróżnione ze względu na sposób połączenia z dedykowanym urządzeniem:

  • klawiatura bezprzewodowa
  • klawiatura przewodowa

Dodatkowo, istnieje jeszcze podział ze względu na ich wewnętrzną budowę:

  • klawiatura klasyczna z membraną,
  • klawiatura mechaniczna,
  • klawiatura nożycowa

Każda z nich posiada swoje mocne i słabsze strony. Dlatego jeśli poszukujesz uniwersalnego, sprawdzonego wariantu, warto zawczasu je poznać i wybrać to, co najlepiej sprawdzi się u Ciebie.

Płaska klawiatura - doskonała do pracy i do przeglądania Internetu

Klawiatura klasyczna to uniwersalny wariant, przeznaczony zarówno do pracy biurowej, codziennego przeglądania social mediów i sporadycznego grania. Choć nie jest to model gamingowy, tak bez problemu z takim gadżetem zanurzymy się w świat ulubionych gier wideo.

Jeśli potrzebujesz dobrej klawiatury do domu i biura, jesteś w dobrym miejscu. Dzięki znajomości konkretnych typów wybierzesz wariant jak najlepiej dostosowany do swoich potrzeb. Płaska klawiatura z membraną należy do najcichszych wersji, dostępnych na rynku. Z kolei klawiatura uniwersalna mechaniczna, choć głośniejsza, będzie miała znacznie wyższą żywotność, określaną do kilkunastu milionów wciśnięć klawiszy.

Stwórz stanowisko do pracy, nauki i rozrywki - postaw na uniwersalne klawiatury

Przestrzeń, mogąca posłużyć jednocześnie do pracy i zabawy to funkcjonalne, choć wymagające rozwiązanie. Przede wszystkim musi pozwalać na skupienie oraz być stworzona w wygodnym miejscu. Płaska klawiatura o cichej funkcjonalności pozwoli na swobodne korzystanie z niej o każdej porze. Nocne przygotowywanie prezentacji na studia, pisanie referatów po zmroku, niestandardowe godziny pracy nie będą żadną przeszkodą - ponadto nie utrudniają życia pozostałym domownikom.

Pamiętaj także o tym, że długotrwałe korzystanie z komputera i trzymanie dłoni w nienaturalnej pozycji (na myszce lub na klawiaturze), znacząco obciąża ciało. Bóle nadgarstków, ucisk, zaburzone krążenie mogą z czasem przybrać poważne objawy i przerodzić się w uciążliwe schorzenia. Uniwersalna klawiatura może mieć charakterystyczne zakrzywienia - pomogą one obciążyć szkodliwe wpływy. Dobrym rozwiązaniem jest także używanie żelowych podkładek pod myszkę i klawiaturę. Ich wyprofilowanie pomoże załagodzić wszelkie objawy i zadbają o zdrowie oraz komfort podczas korzystania z komputera.

Uniwersalna klawiatura - lepsza przewodowa czy bezprzewodowa?

Każdy szybko zauważy, że dominującym podziałem klawiatur są warianty przewodowe oraz bezprzewodowe. Stąd może zrodzić się pytanie: które modele są lepsze? Niestety, nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Bowiem wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i sposobu korzystania z komputera lub innego urządzenia.

Jeśli chcesz stworzyć uniwersalne miejsce do pracy, nauki i zabawy, płaska klawiatura przewodowa sprawdzi się idealnie. Nie będziesz musiał pamiętać o jej cyklicznym ładowaniu czy wymianie baterii. Wystarczy, że podłączysz ją do komputera! Choć kabel może stanowić ograniczenie, tak nie jest to trudność, która dokładałaby znaczących zmartwień lub poczucia dyskomfortu przy pracy.

Z kolei jeśli cenisz sobie używanie sprzętów elektronicznych niemalże w dowolnym miejscu - lub też planujesz podłączyć klawiaturę do tabletu czy telewizora, warto postawić na wariant bezprzewodowy. Pozwoli on na znaczną swobodę w poruszaniu się po systemie operacyjnym; bez względu na to, gdzie się znajdujesz!

Klawiatura uniwersalna: z membraną czy mechaniczna?

Membrana w klawiaturze to gumowa, płaska powierzchnia, znajdująca się pod klawiszami. Wciskając klawisz uderza w wypustkę. Jest ona dociskana na specjalne pole, znajdujące się na elektronicznej płytce, odpowiadającej za przesłanie sygnału do komputera. Z kolei wariant mechaniczny posiada plastikowe przełączniki zamiast gumowych wypustek. Każdy z przycisków posiada własny przełącznik. Dzięki temu jest całkowicie niezależny od pozostałych. Klawiatura mechaniczna jest głośniejsza od wersji z membraną. Jednak jej zaletą jest znacznie większa żywotność; określana od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów wciśnięć. Z kolei wariant z membraną posiada ?zaledwie? kilka milionów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klasycznej klawiatury?

Dobra klawiatura, to przede wszystkim wytrzymała klawiatura. Choć to banał, często o tym zapominamy, kierowani promocjami, jak najniższymi cenami i efektownym wyglądem przedmiotów. Dlatego nim dokonasz zakupu, dokładnie zapoznaj się ze specyfikacją wybranego produktu. Dzięki temu będziesz w stanie odróżnić bubla od gadżetu wysokiej jakości. Ponadto stawiając na urządzenia o jasnych źródłach pochodzenia i tworzonych przez cenionych producentów zyskujesz pewność, że nie sięgasz po odrzuty, mogące błyskawicznie wywołać zwarcie bądź też nigdy się nie uruchomić.

Nasz sklep internetowy posiada w ofercie różnorodne sprzęty elektroniczne i gadżety, dzięki którym komfort pracy i rozrywki staje na niesamowicie wysokim poziomie. Przekonaj się sam(a) i postaw na najlepszych.

pixel