Darmowa dostawa od 199,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Myszka gamingowa
dostosowana do potrzeb fanów gier wideo

Lubisz spędzać czas, relaksując się przy ulubionej grze wideo? Historia bohaterów wciąga, w wirtualny świat pochłania, zaskakując wspaniałymi krajobrazami, niebanalnymi postaciami i systemem walki, wymagających nie lada umiejętności? Jeśli tak, to w takim razie myszka gamingowa jest wprost stworzona dla Ciebie! Myszki dla gracza posiadają parametry i konstrukcje dostosowane do gamingowych potrzeb. Świetnie sprawdzą się w rękach osób, dopiero zaczynających przygodę w cyfrowym świecie oraz u tych, którzy niejednych historii już doświadczyli, a nawet zawodowo i sportowo zajmują się tym hobby.

Myszy gamingowe

Co wyróżnia myszki gamingowe?

Myszki gamingowe różnią się od innych już na pierwszy rzut oka. Zazwyczaj są znacznie większe, mają odważniejszy design i więcej przycisków. Ponadto ich ergonomiczny, wyprofilowany kształt sprawia, że są znacznie lepiej dopasowane do kształtu i sposobu ułożenia dłoni.

Każda myszka dla gracza posiada standardowe dwa przyciski oraz rolkę do scrollowania. Dodatkowej klawisze służyć mogą do przełączania poziomu DPI oraz indywidualne ustawienia, w pełni dostosowane do konkretnej gry wideo. Jest to szczególnie przydatne, gdy lubicie rywalizację w świecie wirtualnym i nie straszne wam pojedynki jeden na jeden lub też royal battle.

Do jakich urządzeń pasują myszki gamingowe?

Chcesz stworzyć niebanalne stanowisko gamingowe, które pomoże w pełni zanurzyć się w wirtualny świat? Dodatkowe bodźce, odizolowanie od dźwięków zewnętrznych czy podświetlenie, tworzące klimat sprawiają, że zabawa podczas gier wejdzie na nowy, nieznany dotąd poziom. Myszki gamingowe świetnie się do tego wkomponują. Jednak nie musisz stawiać od razu na profesjonalny sprzęt, aby właściwie się bawić. Myszka do grania będzie równie doskonałą opcją, jeśli sporadycznie spędzasz czas przy tej rozrywce.

Myszki dla graczy są dostępne w wielu różnorodnych modelach. Odmienne są nie tylko kolory, ale także sposób funkcjonowania urządzenia, komunikowania się z systemem operacyjnym oraz typem złącza. Dlatego przed wyborem gadżetu, warto zapoznać się z jego cechami i wybrać wariant najbardziej dostosowany do swoich potrzeb.

Myszka gamingowa bezprzewodowa czy z kablem?

Na pierwszy rzut oka myszki gamingowe można podzielić na te, które posiadają kabel, wymagający podłączenia z portem USB w docelowym urządzeniu oraz te, które przewodu nie mają. Jednak różnica ta nie jest wyłącznie estetyczna.

Myszka gamingowa bezprzewodowa może łączyć się z laptopem lub komputerem za pomocą Bluetooth. Innym wariantem jest także posiadanie specjalnego portu, dzięki którym możliwe jest funkcjonowanie urządzenia. Każdorazowo musi być ono umieszczane w wejściówce USB urządzenia elektronicznego, aby myszka gamingowa zaczęła działać.

Myszka do grania z kablem jest funkcjonalnym rozwiązaniem, które jest doceniany przez wielu użytkowników. Choć wymaga stałego przyłączenia, tak jednocześnie gwarantuje nienaganną pracę przez cały czas.

Czym charakteryzuje się myszka gamingowa bezprzewodowa?

Myszka gamingowa bezprzewodowa to dobre rozwiązanie, jeśli cenisz sobie kompleksowe używanie sprzętu niemalże na każdej powierzchni. Nie musisz posiadać biurka czy stolika - wystarczy płaska powierzchnia i gotowe. Z kolei myszka do grania, posiadająca przewód, wymaga jednak bliskiej styczności z podłączonym urządzeniem. Nie każdemu może to rozwiązanie pasować. Myszka gamingowa bezprzewodowa znaczącą zwiększa komfort pracy, choć niestety nie jest bez wad. Bowiem należy ją cyklicznie ładować oraz wymieniać baterie. Ponadto niekiedy może działać z opóźnieniem ze względu na konieczność przesyłania sygnału na odległość między urządzeniami. Z kolei klasyczny wariant myszki dla gracza, operujący na kablowym połączeniu gwarantuje nieprzerwane działanie - i to w ważnych sytuacjach, gdzie szczególnie liczy się czas reakcji.

Myszka gamingowa - lepiej postawić na wariant laserowy czy optyczny?

Myszki dla graczy występują w wariancie laserowym oraz optycznym. Choć działają podobnie - poprzez analizę przesyłanego światła, tak jednak mogą zaskoczyć. Myszka gamingowa optyczna to najczęściej spotykany wariant. Sensor oświetla powierzchnię, a wysłane światło wraca do soczewki zamontowanej w urządzeniu. Następnie myszka gamingowa przekazuje ten wynik komputerowi, który go odczytuje i na jego podstawie poruszany jest kursor.

Z kolei myszka dla gracza laserowa bazuje na większej precyzji. Urządzenie emituje bardziej skupione światło. Ponadto można jej używać na bardziej różnorodnych powierzchniach. Jednak ten wariant jest znacznie droższy od ?klasycznego?, optycznego.

Myszki dla graczy - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Myszka gamingowa uchodzi za gadżet bez którego swobodne granie nie byłoby możliwe. Nawet posiadając touchpada na laptopie ominęłoby każdego sporo frajdy. Dlatego poszukując idealnej myszki dla graczy, zwróć uwagę na to, aby wybrany model w pełni odpowiadał na potrzeby i preferencje osoby, która będzie jej używać.

Bowiem nie każdemu przypasuje wariant bezprzewodowy lub też myszka dla gracza w ergonomicznym, pionowym kształcie. Jeśli planujesz stworzyć niebanalne stanowisko, w którym będziesz mógł maksymalnie skupić się na zabawie, warto wybrać modele podświetlane. Takie myszki dla graczy umożliwią dobrą zabawę o każdej porze - i to bez konieczności zapalania światła!

Myszka dla gracza - idealny prezent dla hobbysty

Specjalna myszka dla gracza o wyjątkowo dobrej jakości stanowi także świetny pomysł na prezent! Wiele osób lubi zrelaksować się po ciężkim dniu w ulubionym świecie wirtualnym bądź spotkać ze znajomymi i wspólnie przeżywać przygody w MMORPG lub rywalizacyjnej strzelance. Dlatego warto wziąć pod rozważenie to, aby podarować komuś bliskiemu ten niebanalny gadżet. Będzie on zarazem funkcjonalny i kreatywny - oraz posłuży przez wiele lat w nienagannym stanie. Sklep internetowy Strado ma w ofercie wiele różnorodnych gadżetów i akcesoriów, które będą świetnie nadawały się dla graczy - zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

pixel